bazar

* Nový Adošov

Vydáno dne 10. 01. 2010 (7076 přečtení)

Po osmi měsíční pauze v lovu kaprů se na Skype domlouvám s kolegou Harrym že chystám týdenní výpravu,ale nevím kde pojedu.Harry mi nabízí vyzkoušet nově vzniklou soukromku Adošov.Mimochodem Harry je uznávaný odborník přes návnady a nástrahy.Jak už to tak bývá,slovo dalo slovo a já o tři dny později stál na břehu krásného revíru.

Na první pohled bylo zřejmé že jsem na správném místě.Harry se mě ptá zda zůstaneme na čísle. 8. a nebo se podíváme dále? Razantně jsem odřekl všechny možné spekulace a domluvily jsme se že zůstaneme, před námi zhruba ve vzdálenosti 40 metrů se lemovaly zatopené mohutné stromy a já už se viděl jak to k nim budu kaprům servírovat.

Ze břehu se zdálo být vše bez problému,ale jakmile jsme vyjeli na vodu zmapovat dno, zjistili jsme že to nebude tak jednoduché, několik pařezů,potopených větví, trsů trávy a vodních řas nám napovídalo že dostat rybu do podběráku bude tvrdým oříškem, jak se později ukázalo byl to kokosový ořech.Vzhledem k vázkám jsem věděl,že můžu na přednávazec z pletené šňůrky zapomenout,protože šňůrky mají větší tendenci se zařezávat,kdežto fluorocarbon to neudělá a tak jsem všechny tři pruty opatřil fluorocarbonem o délce 10metrů. Montáže jsem nechtěl nijak komplikovat a tak padla jasná volba na 1metr olověnky se závěskou pro boční olůvko a 20cm návazce z fluorocarbonu.Místo olůvek jsme používaly kameny tzv.na trhačku.Každý z nás nastražil své po domácky vyrobené boilí na jiném základu a s jinou esencí.Přišel první záběr v době kdy jsem dostavoval bivi, okamžitě jsem naskočil do člunu a pádloval co to šlo k rybě,ale ta mezitím najela do vázky.Naštěstí jsem ji z toho bez úhony na zdraví ryby i sebe dostal a mohl jsem se tak po dlouhé době kochat fotografováním.Nebyl to sice největší úlovek,ale zasloužený určitě!!Harry obdrží záběr pět minut po vyvezení, nechce se mi ani uvěřit že tak rychle dostal záběr,podle křivky jeho prutu jsem věděl že se jedná o poněkud těžší rybu a tak jsem Harrymu přispěchal na pomoc, naskočil do loďky s ním a pádloval jak bylo třeba.Výsledkem byl kapr o hmotnosti 15,30kg kterého šťastný lovec pojmenoval Hrb. Hrb chytil Hrba zavtipkoval Harry.

S úlovkem Harryho přicházely záběry takřka celou noc,ale procento zdolaných ryb bylo nízké.Nebyli jsme prostě dostatečně připravení.Aby úspěšnost zdolaných ryb byla alespoň na 90% museli by jsme mít člun s pevnou podlahou a elektromotorem,který by nám usnadnil dostat se v rychlosti nad rybu,než zajede do vázky.Byli jsme si toho dostatečně vědomí,ale přesto jsme se nevzdávali a pokoušely své štěstí a zdolávali ryby váhové kategorie 7 až 8,5kg.Bohužel těžší ryby jsme ztrácely ve vázkách. Harry mě druhý den opustil kvůli pracovním povinnostem a tak jsem zůstal s celým problémem sám.Nevzdal jsem se a udělal jsem dobře,protože jsem tak opět nabyl nových a cenných zkušeností. Mnoho záběrů jsem obdržel tehdy, kdy jsem nemohl okamžitě reagovat ( WC,zalezlý v bivi) a tím jsem dával kaprům velký náskok,což se mi ve většině případů nevyplácelo.Rozhodl jsem se teda pro řešení,že budu ležet u prutů a jakmile se dostaví záběr,budu jednat okamžitě a bez kompromisů.Tak se taky stalo a podařilo se mi přes všechny překážky dostat na břeh konečně rybu přes 10kg a to byl plán celé výpravy který jsem si splnil.
Jsou cca.2 hodiny ráno přichází brutální jízda,připoslech mi hučí vedle hlavy, beru prut do rukou jenže ten se jen těžko zvedá, ryba prchá a je v silném tahu,věděl jsem že to bude opět něco většího,snažím se rybu dobrzdit a přiblížit se ke člunu, sundal jsem pádla z držáku a začal jsem pomalu pádlovat s prutem mezi stehny po směru do kterého ryba prchala,snažil jsem se přitom domotávat povolený vlasec, nad rybou jsem poklekl ve člunu a snažil jsem se přijít do kontaktu s rybou,najednou jsem uviděl ve svitu čelovky stát kapra těsně pod hladinou, kapr stal klidně a já nevěděl v daný okamžik co dělat, naštěstí jsem si stačil mírně povolit brzdu a v tom se kapr rozjel směrem ke dnu,byl to silný tah a já počítám že nemít povolenou brzdu přišel bych znovu o kapra nad 10kg.

Držel se u dna a nechtělo se mu k hladině,nechtěl jsem nic uspěchat a tak jsem ho nechal se unavit,ale stále jsem si opakoval, teď a nebo nikdy! Po chvilce to vypadalo že by se kapr nechal přitáhnout bez problému do podběráku a tak jsem to zkusil.Opatrným přitahováním jsem ho dostal na hladinu a ten se nakonec převrátil na bok a zůstal nehybný,po podebrání udělal ještě několik výpadů, ale to už jsem měl vyhráno.Výsledek mého snažení lysec 12kg s pestrým zbarvením-konečně!!!Do rána už jsem záběr neobdržel a to i přesto že jsem vydržel být vzhůru a byl připravený. Dopoledne jsem prospal, jak jinak, když jsem se přemlouval k převezení montáži obdržel jsem další záběr v od 9kg šupináče se kterým jsem při zdoláváni neměl větší problém, ale potěšil mě u srdce a naplnil mě tak pocitem,že nedělám nic zbytečně a že se má snaha vyplatila.

Závěrem bych chtěl poděkovat majiteli Petru Adámkovi, za poskytnutí vhodných podmínek k lovu a informací kolem tak krásné vody jakou je právě Adošov,který jsem si oblíbil pro jeho krásu,bohatou kapří obsádku a inspiraci k dalším lovům. Na úplný závěr,kdo bude mít a nebo má zájem tuto lokalitu navštívit Nový Adošov , zavolejte si a rezervujte si místa už dopředu,vzhledem k jeho velké návštěvnosti.
Za Carp team J:I:M:- Mozek

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 82 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: karpjim.com

Google
Oblíbené weby

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server